Pretraživanje odaberi kategoriju

HDF 2015.

Stih i nota, sto divota!
HDF 2015.
Cijena: 31,50 kn sa PDV-om
Ubaci u košaricu Dodaj u favorite »
STIH I NOTA, STO DIVOTA! moto je 22. Hrvatskog dječjeg festivala održanog u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog 29. studenog 2015. 
Već godinama na istome mjestu okupljamo dječje zborove iz cijele Hrvatske, a oni nam uzvraćaju svojom srećom, cikom, smijehom i pjesmom. Toga se dana u Dvorani sve ori od dječje radosti i uzbuđenog veselja, isprepleću se vokalni koloriti s kolažima Istre i Primorja, Dalmacije, Like i Gorskog kotara, Slavonije, Zagorja i Međimurja i, naravno, Zagreba. (iz uvodnog teksta, Ivan Kuliš)
 
Redaktor: Pero Gotovac
Slika na ovitku: Hana Lukas Midžić
Slog i notografija: Tomislav Košćak
 
Cantus d.o.o., 2015.
ISMN 979-0-801333-73-5
Can. 129-3735

Sadržaj
 
1. STIH I NOTA - STO DIVOTA • Svi zborovi, sudionici festivala 
(Pero Gotovac - Ivan Kuliš - Toni Eterović)
 
2. SNIG U ŠIBENIKU • Cvrčak, Šibenik 
(Arsen Dedić - Arsen Dedić - Josip Cvitanović)
Solistice: Mirta Gatara i Petra Mrčela
Voditeljca: Sonja Batur
 
3. PRIJATELJSKE RUKE • Plesna Udruga Ri Dance, Rijeka 
(Natalija Banov - Ljubica Kolarić Dunić - Aleksandar Valenčić)
Solistice: Marta Ćiković I Petra Šupuković
Voditeljica: Dolores Bugarin
 
4. DJEČJA ALKA • Alkarići, Sinjske mažoretkinje i Mali Alkari Udruge Vučković, Sinj 
(Dražen Žanko - Dražen Žanko/Ivica Krajač - Dražen Žanko/Antonio Zadro)
Solist: Roko Šašić
Voditeljica: Vesna Samarđija
 
5. PERIMO RUKE • Bijački Slavuji, Kaštel Novi, Kaštela  
(Đelo Jusić - Đelo Jusić - Leo Škaro)
Voditelj: Ivan Cinotti
 
6. MOGU SVE • Allegro, Sesvete, Zagreb 
(Domagoj Brlečić - Đina i Domagoj Brlečić - Toni Eterović)
Solistica: Mirna Koprolčec
Voditelj: Domagoj Brlečić
 
7. DAROVI U BOJI • Vijolice, Pag 
(Sanja Dobrijević - Sanja Dobrijević - Robert Grubišić)
Solistice: Katarina Buljanović i Antonia Petrošić
Voditeljica: Sanja Dobrijević
 
8. ŠTO JE LJUBAV • Srdelice, Split 
(Jovica Škaro - Ivan Kuliš - Leo Škaro)
Solisti: Manuela Staničić, Bruno Jurić, Domina Plosanić I Teo Čotić
Voditelj: Jovica Škaro
 
9. SESVETE VOLIMO SVI • Mali Sesvećani, Sesvete, Zagreb 
(Toni Eterović - Biserka Gašparac - Toni Eterović)
Solisti: Dora Gorenac, Lorena Hmelina, Patricija Grospić, Ema Gajšak i Juraj Prstec
Voditeljica: Ivana Čosić
 
10. MORSKI ŽIVOT • Mići Boduli, Krk 
(Robert Grubišić - Literarna radionica Mići Boduli - Robert Grubišić)
Solistica: Ana Rušin
Voditeljice: Ivona Siddiqi i Lucija Kosić
 
11. ZAMISLI, PJEVAJ I PLEŠI • Plavi Mjesec, Vrbovec 
(Hrvoje Herček)
Solistice: Leona Gubijan i Hana Sever
Voditelj: Hrvoje Herček
 
12. dvanaest MJESECI • Kikići i Genijalci, Zagreb 
(Maja Rogić)
Voditeljica: Maja Rogić
 
13. DJEČJA IGRA • Dječji zbor Trogir, Trogir 
(Jovica Škaro - Ivan Leo Lipkay - Leo Škaro)
Solisti: Dora Dumičić Halbert, Marin Bečir, Špire Biočić i Mirna Guina
Voditelj: Jovica Škaro
 
14. ZELENO JE IN • Klinci Ogulinci, Ogulin 
(Toni Eterović - Andreja Popović - Toni Eterović)
Solisti: Natali Zorkić, Tena Magdić, Inka Vuković, Barbara Milanović i Lana Juričić
Voditeljica: Slavica Tripalo i Mirjana Grubišić
 
15. BOMBONI • Cicibani, Karlovac 
(Ratko Pogačić - Ivan Kuliš -Toni Eterović)
Solistica: Ania Humić
Voditelj: Ratko Pogačić
 
16. IDEMO U ŠIBENIK • Zdravo Maleni, Šibenik 
(Ivo Mikuličin - Ivo Mikuličin - Toni Eterović)
Solistica: Katarina Milković
Voditeljica: Zrinka Mikuličin
 
17. KINDERBET • Smješak, Samobor  
(Slavomir Cvija - Nedo Zuban - Slavomir Cvija)
Solisti: Korina Maros, Vlatko Ivetta i Ana Vlahović
Voditeljica: Vesna Radinčić
 
18. SNJEGOVIĆ • Zagrepčanke i Dečki, La Dance, Zagreb 
(Lana Marinović - Slavko Olujić - Tihomir Preradović)
Solisti: Vito Došen, Ivan Bakić, Tin Kodrnja, Anthona C. Echue, Fran Iveković i Leon Strilić
Voditeljica: Lana Marinović
 
19. NAŠ KUĆNI LJUBIMAC • OŠ Frana Galovića, Dugave, Zagreb 
(Jasna Levanić Rogić - Jasna Levanić Rogić - Dražen Žanko)
Solistice: Lana Dolovski i Nina Galjer
Voditeljica: Jasna Levanić Rogić
 
20. DVA MALA ŽOHARA • Kažotići, Zbor župe blaženog Augustina Kažotića, Zagreb 
(Veronika Matijačić - Veronika Matijačić - Irena Mrduljaš Jelinčić/Grgur Sesar)
Solisti: Jakov Florijan Debeljak, Ivan Mašić, Ema Aljinović Kubat, Lucija Nejašmić, Barbara
Debeljak i Dora Đurkan
Voditeljica: Jasenka Nikšić
 
21. USKRŠNJI ZEKO • Sesvetski Klinci & OŠ Sesvetska Sopnica, Sesvete, Zagreb
(Domagoj Brlečić - Domagoj Brlečić - Toni Eterović)
Solistice: Leticija Brlečić, Eva Hercigonja, Sara Ladika i Marija Badrić
Voditelj: Domagoj Brlečić
 
22. PČELIN ROJ NA SATU PJEVANJA • Bim–Bam–Bom, Zagreb 
(Paula Fabinger Orešković - Paula Fabinger Orešković - Miro Lesić)
Solistica: Nala Perica
Voditeljica: Paula Fabinger Orešković
 
23. PUŽ • Medenjaci, Zagreb  
(Maja Rogić)
Voditeljica: Maja Rogić
 
24. JEŽ • Mali Riječani i Morčići, Rijeka 
(Meri Trošelj - Meri Trošelj - Damir Halilić Hal)
Solisti: Korina Marčina, Gema Aurura Vukić, Karla Žuža i Franka Zupičić
Voditeljica: Egle Trošelj